Metoda Silvy

Metoda Silvy
 
Poznaj opartą na wieloletnich naukowych badaniach Metodę Silvy, która pozwala zdecydowanie poprawić jakość Twojego życia. Pozwoli Ci świadomie kierować życiem, zdrowiem, pomoże skuteczniej osiągać cele i żyć w harmonii.
Z Metody Silvy korzysta już obecnie 6 milionów osób na całym świecie, w ponad 110 krajach.
 
Z pożytkiem dla swojego zdrowia i urody, nauki i biznesu, kariery i portfela, pamięci i kreatywności. 
Fundamentem Metody Silvy jest umiejętność relaksacji, czyli umiejętność rozluźniania ciała i umysłu, a podczas tego zwolnienie pracy fal mózgowych do tak zwanej częstotliwości „alfa”. Jest to naturalny stan naszego umysłu, w którym przebywamy kilka razy na dobę; zazwyczaj podczas snu.
W trakcie praktycznych ćwiczeń uczestnicy kursu uczą się wchodzenia do stanu Alfa i używania go sposób świadomy podczas relaksacji i medytacji. Umiejętność wprowadzania się w stan Alfa jest bardzo skutecznym sposobem usuwania stresu.
 
Naukowcy Uniwersytetu Los Angeles wykazali, że osoby stosujące systematycznie relaksację charakteryzują się zdolnościami do:

- przywoływania pozytywnych uczuć
- zachowywania równowagi emocjonalnej
- angażowania się w przemyślane działania
„Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość. Kiedy zmienisz treść swoich myśli, zmienisz swoje życie”
Jakie korzyści daje systematyczna relaksacja
i medytacja w obszarze zdrowia?
  • poprawia metabolizm
  • reguluje ciśnienie tętnicze krwi
  • redukuje wysoki poziom cholesterolu
  • obniża poziom hormonów stresu
  • polepsza dotlenienie mózgu
  • wzmacnia układ immunologiczny
We współczesnych czasach zarówno Harvard University Business School jak i wiodące europejskie szkoły biznesu, INSEAD, na podstawie badań wyciągnęły wnioski, że dwa najbardziej efektywne elementy kadry zarządzającej XXI wieku to medytacja i intuicja!